Центр

Центр політологічних досліджень – регіональний мозковий центр, що був заснований у 1992 році як неприбуткова громадська організація за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Місія Центру – надавати фахову аналітичну підтримку проєвропейським демократичним трансформаціям в регіоні та Україні, сприяти активній молоді, що розвиває свої вміння і здібності на користь місцевій громаді.

Маючи давню традицію сприяння розвитку демократичної культури та цінностей відкритого суспільства в Україні, на сьогоднішній день пріоритетами Центру є проекти у сфері аналізу місцевої політики, покращення участі громадян, самоврядуванні, європейської інтеграції і освіти.

Впроваджуючи кращі світові зразки освітніх програм за ініціативою та при участі організації, у 1992 була відкрита спеціальність “Політологія” у Донецькому національному університеті, отримана ліцензія Міністерства освіти України. У тому ж році почалася формуватися бібліотека ЦПД, яка і зараз є унікальним в регіоні ресурсом неперекладеної (переважно, англомовної) літе-ратури для дослідників та студентства.

У 1997 році при організації була заснована соціологічна служба. У 1997 почала працювати “Школа політичної журналістики” й молодіжна інформаційна служба. У 1996 –1997 роках були розроблені та впроваджені такі навчальні курси: “Регіональна політика та керування територіями”, “Економіка та соціальна політика”, “Методи соціологічних досліджень”.

У 1999 році до складу організації ввійшли: інформаційно-консультативний центр “Освіта”, а пізніше регіональне представництво Міжнародного фонду “Відродження” (вже не діє).

У 2009 році відбулась реорганізація Центру, відновлена соціологічна служба, проведені ряд соціологічних шкіл й масових експрес-опитувань.

У ЦПД діє ресурсний центр з питань викладання та досліджень у галузі європейських студій (Центр європейської інформації та документації), а також розвитку місцевих мереж європейських клубів. Центр активно співпрацює з Українською асоціацією європейських студій, що є членом світової асоціації з євростудій (ECSA-World).

Щотижня в Центрі проводяться засідання клубів спілкування іноземними мовами, Центр сприяє діяльності Клубу молодих дипломатів (Євроклубу) та дискусійного клубу Донецького національного університету.

Студенти, аспіранти, викладачі й професори є завжди бажаними в ЦПД, гості якого швидко стають друзями. Центр безкоштовно надає широке бездротове покриття Інтернет (Wi-Fi).