2009-07-09

Економічна криза й ідеологічний вакуум сприяють підвищенню конфліктності в суспільстві - Черкашин

За ініціативи місцевої влади у Донецьку буде створений новий орган з протидії етнічній нетерпимості. Таке рішення ухвалили на засіданні круглого столу політики, вчені та представники національно-культурних громад.

Головним завданням нового органу має стати термінове реагування на прояви ксенофобії в Донецьку, а також профілактичні заходи, як то роз’яснювальна робота з лідерами молодіжних радикальних організацій. Проблема ксенофобії підіймається на офіційному рівні в Донбасі чи не вперше. Дотепер регіон, у якому живуть близько 130 національностей, вважався прикладом інтернаціоналізму та толерантності.

Нині ж активно діють і набувають популярності серед молоді інтернет-сайти, які пропагують нацистську ідеологію. У Донецьку з’являються листівки і графіті з образливим змістом і закликами, повідомив «Німецькій хвилі» президент єврейського громадського центру Ієгуда Келерман. На його думку, якщо раніше національна неприязнь існувала на побутовому рівні, то нині її можуть використовувати й політичні сили.

А за прогнозом політолога Кирила Черкашина з Донецького університету, вже незабаром, слід очікувати підвищення конфліктності серед етнічних груп – як у Донецьку, так і в цілому по Україні. Причинами він називає економічну кризу й ідеологічний вакуум, який використовують радикальні угруповання.

Джерело : Німецька хвиля

Посилання: http://www.civicua.org/news/view.html?q=1232282

Немає коментарів:

Опублікувати коментар