2012-02-28

Конкурс есеВизначено переможця конкурсу есе "Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України"


Конкурс есе «Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України» був ініційований та проведений Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва, Центром Політологічних досліджень та Клубом Молодих дипломатів України. Менш ніж за два тижні проведення конкурсу було отримано більше 20 творів. Всі твори були перевірені на наявність плагіату, таким чином, 6 творів із позитивним плагіат-тестом не були допущені до участі у конкурсі.

Всі есе оцінювались експертним журі, члени якого представляють наступні організації: Посольство Чеської Республіки в Україні, Інститут Євро-Атлантичного співробітництва, Клуб Молодих дипломатів України, Європейську програму Міжнародного Фонду «Відродження», Центр Політологічних досліджень, Чеський центр в Києві.

Автори відібраних до участі в конкурсі есе – студенти магістратури та бакалаврату. 8 творів надійшли від дівчат, і 6 – від хлопців. Важливим є той факт, що за регіональним охопленням конкурс есе об’єднав майже всю Україну: твори надходили з Києва, Донецька, Харкова, Маріуполя, Львова, Сум та Луганська.

Есе оцінювались за наступними критеріями: цікавість, зрозумілість, новизна ідеї та стурктура за шкалою від 1 до 10 балів.

Таким чином, за результатами конкурсу призові місця розподілились наступним чином:

 1. Олександр Голубов - 238 балів
 2. Олена Половина - 222 бали
 3. Ольга Ворожбит - 206 балів

Переможець конкурсу есе, Олександр Голубов, матиме можливість задекламувати свій твір на Вечорі пам’яті Вацлава Гавела, що проходитиме у Києві 26го березня. Також перша трійка учасників отримують можливість вести власний блог на сайті euroatlantica.info.

Джерело: euroatlantica.info
Оголошення конкурсу

Інститут Євро-Атлантичного співробітництва разом із Центром політологічних досліджень (Донецьк) та Клубом молодих дипломатів України оголошують конкурс студентських есе на тему “Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України”.

Вацлав Гавел - драматург та дисидент, герой “Оксамитової революції”, останній президент Чехословаччини, двічі обраний президентом Чехії, яку він звільнив від авторитаризму та привів до європейських інституцій. Він був особистістю, для  якої політика була радше хобі, а не професією, а головною цінністю було дотримання прав людини. Гавел направив розвиток своєї країни та регіону в цілому на шлях мирної революції та європейської інтеграції ненасильницькими методами, а після завершення політичної кар’єри продовжував свою боротьбу за демократію та дотримання прав людини в багатьох регіонах світу.


В чому феномен Вацлава Гавела? Що було його основним здобутком? Які уроки може вивчити Україна? Запрошуємо студентів вищих навчальних закладів України дати відповіді на ці нелегкі запитання у форматі есе.

Кращі твори будуть оприлюднені під час вечора пам’яті Вацлава Гавела, що проводитиметься у Києві 22 березня спільно з Чеським центром (Київ). На захід запрошено представників посольств багатьох країн, політиків та громадських діячів, а також відомих Народних артистів України. Переможець конкурсу есе матиме можливість особисто декламувати свій твір поряд із видатними діячами сучасності.

Есе, що беруть участь в конкурсі, будуть розміщуватись на блозі Центру політологічних досліджень: cps-dn-ua.blogspot.com.

Роботи будуть оцінені експертним журі за наступними критеріями: новизна ідеї, зрозумілість, цікавість, структура. Усі матеріали будуть перевірені на наявність плагіату, есе із позитивним плагіат-тестом будуть виключені зі змагання.

Обсяг есе - від 1,5 до 2 сторінок (1,5 інтервал, кегль 14). У супровідному листі прохання вказати ім’я та прізвище автора, місце навчання (ВНЗ, спеціальність, курс), а також контактні дані (е-пошта, мобільний телефон). Останній термін подання есе – 10 березня 2012 року.

Твори та запитання адресувати на поштову скриньку: democracy.essay@gmail.com. Контактний телефон (044) 238-68-43. Контактна особа – Руслан Темнюк.

Бажаємо творчої наснаги та чекаємо на свіжі креативні думки!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар