2011-03-18

На Донеччині зростає невдоволення владою - результати опитування

Політика Партії регіонів та дії уряду викликають невдоволення та призводять до стихійних актів протесту громадськості на Донеччині. Так експерти оцінюють дані дослідження громадської думки у регіоні.

Джерело: http://www.dw.de

Згідно з результатами опитування, проведеного Центром політологічних досліджень Донецька, суттєва частина опитуваних , а саме 43 відсотки, негативно ставляться до діяльності уряду Миколи Азарова. Ця цифра вперше демонструє настрої саме донеччан до владної політики, оскільки численні інші опитування були загальноукраїнськими, і не висвітлювали саме настрої регіону, на який традиційно спиралася чинна влада, зазначив керівник соціологічної служби Центру політологічних досліджень Кирило Черкашин. Дослідження також виявило деяке зростання популярності лівих сил на Донеччині. За більшістю інших пунктів опитування продемонструвало настрої, які були характерні за рік до президентської кампанії. Серед політичних діячів лідером «антирейтингу», як і раніше залишається Юлія Тимошенко. Водночас майже 60 відсотків респондентів вважають , що жодна політична сила не захищає їхні інтереси. В опитуванні взяли участь 420 мешканців Донецька.


Розшарування суспільства

Ейфорії серед прихильників Партії Регіонів у Донецьку поменшало На думку керівника Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимира Кіпеня, результати опитування чітко засвідчили стрімке зростання невдоволення діями влади, яка досі вважалася у Донецьку «своєю». Хоча значна частина населення оперує категоріями «свій-чужий», ключовою проблемою стає не поділ на «помаранчевих» і «біло-синіх», а поділ на бідних і багатих, який веде до соціальної напруги та соціальних протестів, зазначив експерт.

Стихійні протести

Внутрішня соціальна напруга сьогодні помітно зростає і виливається в стихійні акції протесту громадян, як проти дій уряду, так і місцевої влади, чого раніше на Донеччині практично не відбувалося, зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle політолог Олександр Клюжев. За його словами, протести викликають найрізноманітніші проблеми: від оптимізації діяльності шкіл до підняття комунальних тарифів. Згодом ці прояви соціальних протестів можуть вилитися в загрозливу для влади тенденцію, каже експерт.

Автор: Каріна Оганесян

Редактор: Дмитро Каневський

Немає коментарів:

Опублікувати коментар