2010-10-14

Експерт про вибори на Донеччині: ПР не втрачає популярності - інтерв'ю "Німецькій хвилі"

На Донеччині заплановані в Україні на кінець жовтня місцеві вибори навряд чи змінять розклад політичних сил. Партія регіонів, як очікується, збереже домінування. На думку експертів, у регіоні бракує нових ідей.

Джерело: http://www.dw.de

Домінування Партії регіонів, кадрові та організаційні труднощі інших політичних сил та відсутність альтернативних ідей не дають підстав очікувати гострої політичної боротьби під час вибрів, каже керівник соціологічної служби Центру політологічних досліджень Кирило Черкашин. На його думку, «місцеві еліти проявлятимуть себе, як і раніше, утім уже часто під виглядом інших політичних сил, тобто вони не можуть бути всі висунуті від Партії регіонів, і тому вони будуть йти від якихось нейтральних, центристських сил».

Багатьом з кандидатів байдуже, яку партії чи яку ідеології вони формально представляють, тому що вони йдуть на вибори, в першу чергу, заради своїх бізнес-проектів, вважає експерт. А з ким їм буде по дорозі, залежить вже від кон’юнктури на місцях, тобто – чи вистачить їм місця у списку Партії регіонів, чи у якійсь іншій партії.

На думку Черкашина, немає підстав стверджувати, що Партія регіонів втрачає популярність на Донеччині. Довіра, припускає експерт, може останнім часом дещо зніжуватися, оскільки більшість населення бачить, що зараз відбувається радше боротьба за владу, ніж покращення економічного стану. Утім, на думку соціолога, навряд чи це вплине на рівень підтримки регіоналів, оскільки всі інші партії однаково займають другорядні ролі.

Дискомфортна ситуація для місцевої влади

А на думку політичного аналітика обласного осередку громадської організації «Комітет виборців України» Олександра Клюжева, місцева влада на Донеччині на цих виборах опинилася у новій і «доволі дискомфортній» для себе ситуації. «Раніше місцева еліта будь-яку проблему, яка виникала на обласному рівні, могла пояснити протистоянням «регіон – центр». З такою ідеологією місцева влада існувала багато років. Зараз же обґрунтувати соціально-економічні проблеми питаннями протистояння «регіон – центр» неможливо», - каже Клюжев.

На думку експерта, наскільки представники місцевої влади публічно впораються з цією ситуацією, наскільки вони найдуть вагомі аргументи для виборців, і буде залежати їхній результат під час виборів.

Автор: Карина Оганесян

Редактор: Роман Гончаренко

Немає коментарів:

Опублікувати коментар