2010-08-26

Німецький режисер подарує Донецьку вуличний театр

У Донецьку стартує Міжнародний культурний проект «Театральна сцена: звуки вулиць». З 23 серпня по 6 вересня у місті відбудеться серія майстер-класів для молодих акторів України, а також вуличні вистави із залученням виконавців етнічної музики і театрів вогню.

Реалізувати проект у Східній Україні організатори вирішили через притаманний Донецькому регіону консерватизм, схильність не приймати щось нове та незнайоме. Подолати саме ці стереотипи, відвернути населення від механічних буднів та матеріальних цінностей і збираються прихильники сучасного театрального мистецтва.

Вуличний театр є досить популярним у Європі. Спроможний залучати найбільш широкі верстви населення, він якнайкраще віддзеркалює існуючі у суспільстві інтереси та проблеми. Вистави такого театру відбуваються просто неба, як правило, без будь-якого устаткування і сцени. До дії часто залучаються глядачі, яким дозволяється вносити у дійство свої корективи.

Особливості має і акторська гра учасників вуличного театру. Зважаючи на відсутність сцени і, найчастіше, штучне освітлення, акторам необхідно привертати увагу глядача іншими, відмінними від звичних для класичного театру засобами. Необхідно тримати інтерес глядача протягом всієї вистави, адже на вулиці дуже легко відволіктися на щось неминуче стороннє.

Усім тонкощам сценічної гри молодих українських акторів навчатиме німецький режисер Андрес Мерц. Також учасники майстер-класів зможуть дізнатися про історію вуличного театру, жанрову палітру, успішні приклади у світовій театральній практиці тощо. По закінченню 5—денного навчання буде відібрано до 10 акторів, які і візьмуть участь у вуличних виставах Андреса Мерца за темою «Свобода: етнічні витоки». Найбільш активним учасникам проекту буде запропоновано презентувати виставу на одній з виставкових площин міста Москви.

Проект реалізується Донецькою обласною молодіжною організацією "Євроклуб" за підтримки Гете Інституту в Україні, за сприяння управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, камерного театру "Жуки", Донецького інституту дизайну, Молодіжного студентського центру "Бригантина", а також за інформаційної підтримки порталу неполітичних новин "NGO.donetsk.ua" та Центру політологічних досліджень, м. Донецьк.

Для участі в проекті необхідно надіслати заявки до Оргкомітету на е-пошту: don.theatrical.scene@gmail.com до 15 червня 2010 року. Форма заявки та більш детальна інформація про проект доступні на сайті: url.eu/theater

Контактна особа: Тетяна Омельченко, керівник міжнародних проектів Донецької обласної молодіжної організації "Євроклуб", тел.: (062) 304 40 97, (095) 881 49 48

Автор : Сергій Штукарін

Джерело: http://www.civic.ua/calendar/view.html?q=1406457

Немає коментарів:

Опублікувати коментар