2010-02-09

Донеччина поки не святкує - інтерв'ю експертів "Німецький хвилі"

Практично відомо, що переможцем другого туру президентських виборів є Віктор Янукович. Але справжнього святкування перемоги кандидата на Донеччині поки не спостерігається.

Джерело: http://www.dw.de

Стримана реакція може здатися дивною, сказав «Німецькій хвилі» донецький політичний оглядач Олексій Круподер. Але багато людей ще побоюються, що закінчення другого туру не означає завершення виборів, каже він. Святкувати перемогу не поспішають, переживаючи, що Юлія Тимошенко ще буде оскаржувати в судах результати голосування. Люди морально готуються до того, що попереду – довга, затяжна епопея в судах. Утім, у душі мешканці Донбасу все ж таки-сподіваються, що Янукович уже виграв, каже Круподер.

Переживання, як за улюблену команду

«Ми не спостерігаємо якихось стихійних масових народних свят, радше йдеться про спокійне усвідомлення, що Віктор Янукович має більше шансів на перемогу», каже політолог Станіслав Федорчук. Але й він погоджується, що серед людей на Донеччині є сумне очікування судової тяжби з боку лідера БЮТ. При цьому люди переживають і пильно слідкують за останніми результатами від ЦВК. Це можна порівняти з переживаннями за улюблену команду, сказав «Німецькій хвилі» соціолог Кирил Черкашин.

Очікування без надмірних ілюзій

Практично всі експерти зазначають, що на Донеччині від перемоги Януковича очікують передусім позитивних змін в економічній площині. За даними соціологічних досліджень, каже Черкашин, жодних ілюзій чи сподівань на благодійність немає. Підхід цілком прагматичний: підприємці та промисловців з Партії регіонів зацікавлені в економічному розвитку, від чого очікують позитивного впливу на добробут мешканців області.

Є й певні політичні очікування. Як зауважив Черкашин, на Донеччині сподіваються, що з президентом Януковичем у відносинах з Росією принаймні не буде відвертої конфронтації. Також, на думку експерта, Янукович не буде загострювати або буде оминати ідеологічні питання, які викликали протистояння в суспільстві й так чи інакше викликали негативну реакцію на сході України.

Автор: Каріна Оганесян

Редактор: Леся Юрченко

Немає коментарів:

Опублікувати коментар