2010-01-04

У Донецька пройшла друга соціологічна школа для молоді

Центр політологічних досліджень вдруге провів для студентської молоді соціологічну школу, яка дозволила учасникам отримати нові теоретичні знання і навички в практичній соціології. Школа пройшла в грудні за підтримки соціологічного відділу Донецького національного університету за проектом Міжнародного фонду "Відродження". 

Осіння соціологічна школа Центру політологічних досліджень (ЦПД) проводилася в рамках проекту "Моніторинг відношення жителів Донецької області до місцевої влади". Проект реалізовувався ЦПД за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках громадської коаліції "Право на майбутнє".

Метою проекту було сприяти становленню в області системи громадського моніторингу якості послуг, що надаються населенню місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. В якості основи даного моніторингу було заплановано обласне соцопитування, для проведення якого на професійному рівні і незалежно від інших соціологічних структур, в рамках Школи ЦПД підготував молоду команду інтерв'юерів, що прагнули застосувати свої знання на практиці.

За словами Євгена Тарасова, керівника проекту, "ажіотаж навколо Школи виник вже на етапі подачі заявок на участь, ми вперше отримали аплікації від молодих соціологів із різних областей України. В майбутньому, можливо, Школа буде національною за масштабом, і пропонуватиме більш широку програму навчання".

Осіння Школа була присвячена кількісним методам масових соціологічних досліджень, в ході занять з учасниками були відпрацьовані всі етапи проведення кількісного дослідження, від складання програми дослідження, до використання інструментарію опитування. На прикладі демонстраційних версій програм ОСА та SPSS були розглянуті можливості первинної електронної обробки даних і проведення статистичного аналізу.

Незважаючи на форс-мажорні обставини, з 50 аплікантів, понад 30 учасників Школи пройшли курс теоретичних занять, тренінгів та психологічне тестування, а більшість випускників Школи також взяли участь в польовому етапі обласного соціологічного опитування, який дозволив закріпити отримані знання та навички.

Євген ТАРАСОВ, керівник проекту

Немає коментарів:

Опублікувати коментар