2008-12-22

В ДонНУ створений клуб молодих дипломатів

В Україні 22 грудня відзначається День працівників дипломатичної служби (Указ Президента України № 1639/2005, від 21.11.2005 р.), на згадку про день створення в 1917 році Урядом Української Народної Республіки Генерального секретаріату міжнародних справ.

Сьогодні вітчизняна дипломатія є одним з ефективних інструментів державної політики, що допомагає Україні гідно відстоювати національні інтереси, пропонувати світовій спільноті важливі глобальні ініціативи, таким чином підвищуючи авторитет нашої держави на міжнародній арені і забезпечуючи міжнародну підтримку для подальшого утвердження України як невід’ємної частини об’єднаної Європи.

Донецький національний університет зустрів 90 річницю української дипломатії, яка співпала з десятою річницею заснування на історичному факультеті ДонНУ спеціальності "Міжнародні відносини" низкою святкових заходів та важливих ініціатив. Спеціальність є найбільш престижною в університеті та в цілому регіоні, керівництву факультету та кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики вдається збільшувати державне замовлення на фахівців, яких готує донецька школа дипломатії, визнана як в Україні, так і за кордоном, про що свідчать робочі зв’язки з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, іншими провідними вітчизняними та закордонними навчальними закладами.

В рамках святкових заходів до Дня дипломатії та ювілею спеціальності, з майбутніми дипломатами зустрілись проректор ДонНУ з міжнародних зв’язків Микола Петрович Іваніцин, декан історичного факультету Петро Васильович Добров, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Васильович Крапівін. З вітальними словами звернулись батьки-засновники спеціальності, серед яких професор Геннадій Петрович Єрхов, дипломатичні працівники, зокрема, в.о. Представника Міністерства закордонних справ України у Донецьку Валентин Кузічкин, випускники спеціальності, що працюють у дипломатичних установах, органах виконавчої влади.

Після офіційної частини викладачі кафедри спільно зі студентами провели ряд тренінгів, рольових ігор, засідань дискусійних клубів з актуальних питань дипломатії та міжнародних зносин України. Одним з заходів була робоча зустріч ініціативної групи студентів спеціальності "міжнародні відносини" зі створення Клубу молодих дипломатів (Євроклубу) ДонНУ.

Ініціативу зі створення клубу висловили студенти, які наприкінці листопаду представляли Донецький національний університет на першому засіданні новоствореної Студентської ради при Міністерстві закордонних справ України. Студентська рада, яка об'єднала студентів-майбутніх дипломатів з різних регіонів України, була створена на базі Громадської ради при МЗС України, з метою посилення участі громадськості, зокрема, молоді, в формуванні та реалізації зовнішньої політики України. На першій зустрічі Студентської ради, за ініціативою МЗС, студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка та інших вищих навчальних закладів України, були обговорені не тільки загальні завдання Ради, але й перші конкретні проекти, які студенти пропонували Міністерству для спільної реалізації. Більш детальна інформація про Студентську раду доступна на сайті МЗС.

Учасник засідання Студентської ради, студент другого курсу спеціальності "МВ" Станіслав Бєлєй, доповів про результати засідання у МЗС, а також про завдання, які ставить перед новостворюваним Клубом молодих дипломатів (Євроклубом) ініціативна група студентів-міжнародників Донецького національного університету. Зокрема, це підготовка пропозицій до Студентської ради при МЗС, а також реалізація спільних з Міністерством закордонних справ України та іншими партнерами проектів та програм молодіжного міжнародного співробітництва, підвищення іміджу дипломата тощо.

До ініціативної групи студентів, більшість якої склали студенти четвертого курсу спеціальності "міжнародні відносини", звернувся куратор курсу Сергій Штукарін, який зазначив, що створення клубу сприятиме підвищення мотивації міжнародників до громадської діяльності, самореалізації студентів, сприятиме реалізації завдань виховної та просвітницької роботи, а також професійної орієнтації студентів. Учасники засідання одноголосно висловились на підтримку ініціативи створення Клубу молодих дипломатів (Євроклубу) Донецького національного університету та обрали своїх представників до ініціативної групи, що в здійснюватиме подальші заходи зі створення клубу.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар